Občané z Ostrovní #4 - Bitcony, Budoucnost a Bohémie

26/07/21

„Inteligence a vzdělání národa je to největší, nejen ekonomické bohatství národa.“ Čtvrtý díl podcastové série Občané z Ostrovní přináší rozhovor s ekonomem Tomášem Sedláčkem (https://www.facebook.com/sedlacekt). Mladí lidé se obávají budoucnosti, skloňuje se vysoká zadluženost, nulové důchody, nezaměstnanost, ale i rozpad celého tradičního ekonomického systému. Tomáš Sedláček tyto obavy v mnohém rozptyluje a současně objasňuje, v jakém stavu je aktuálně ekonomika České republiky a zda je, nebo není stabilní, jaké typy daní se budou zvyšovat a jaké by se naopak zvyšovat neměly. Uvádí mnoho příkladů i zajímavých nápadů - dojde na průtokový ohřívač, bojler, bungee jumping, školní výlet i dětské voliče. Rozhovor se dotýká i ikonických bitcoinů, nepodmíněného příjmu či vize celoživotního vzdělávání. Dozvíte se, mimo jiné, co znamená „brain gain Bohemia“.

Podcastem provázejí Anna Kleinová a Pavlína Kašparová ze spolku Mladí občané. Podcast můžete poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Podcastová série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.

Klíčová slova

Seriál: Občané z Ostrovní

Podcasty mladých moderátorek a jejich hostů o tématech, která zajímají nastupující generaci. Rozhovory moderují Anna Klein a Pavlína Kašparová. Podcast lze poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.


Zpět na úvodní stránku