Občané z Ostrovní #8 - Je lepší sdílet, nebo vlastnit?

22/11/21

Představuje sdílení udržitelný způsob života, nebo jen dobrý marketing? Je správné objednat si dovolenou přes Airbnb? Na co si při využívání sdílených služeb dát pozor a kdy si raději připlatit?

 

Sdílení je mezi mladou generací trend. Nikdo už se netouží doma zavalit věcmi, nemusíme nutně mít vlastní kolo, auto, ani byt. Využíváme řady služeb a digitálních platforem, které tento styl života podporují a jsou easy to use. Sdílení je pro nás také většinou levnější, často si myslíme, že i ekologičtější. Je tomu ale opravdu tak? O sdílení, jeho výhodách i nevýhodách, a také o nejznámějších platformách Airbnb a Uber mluví v našem podcastu Kateřina Smejkalová

Podcastem provázejí Anna Kleinová Pavlína Kašparová ze spolku Mladí občané. Podcast můžete poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Podcastová série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.

Klíčová slova

Seriál: Občané z Ostrovní

Podcasty mladých moderátorek a jejich hostů o tématech, která zajímají nastupující generaci. Rozhovory moderují Anna Klein a Pavlína Kašparová. Podcast lze poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.


Zpět na úvodní stránku