Občané z Ostrovní #10 - Jak udržitelná je olympiáda?

12/01/22

Co zbylo z původní myšlenky olympijských her a jakou roli v nich dnes hraje politika? Jaká je budoucnost tohoto sportovního klání s ohledem na udržitelnost a ekologii? Nový díl podcastu Občané z Ostrovní se věnuje fenoménu olympijských her, jejichž další ročník začne každým dnem v čínském Pekingu. 

O sportu se často říká, že do něj politika nepatří, ale zvlášť u olympiády pozorujeme v posledních letech opak. Hry se konají v zemích, kde se potlačují lidská práva a kde vládnou autoritativní režimy, ostatní země se proti tomu různě vymezují. Docent František Kolář z FTVS UK však vysvětluje, že politika sport ovlivňuje už od konce 19. století. Navíc dodává, že na místo konání her nemá vliv zdaleka jenom politika, ale především finanční zájmy sponzorů. Budoucí tvář olympiády vzbuzuje řadu otázek jak kvůli udržitelnosti a ekologii, tak také z hlediska nových sportovních disciplín. Podcastem provázejí Anna Kleinová a Pavlína Kašparová ze spolku Mladí občané.  

Podcast můžete poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Podcastová série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.

Klíčová slova

Seriál: Občané z Ostrovní

Podcasty mladých moderátorek a jejich hostů o tématech, která zajímají nastupující generaci. Rozhovory moderují Anna Klein a Pavlína Kašparová. Podcast lze poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.


Zpět na úvodní stránku