‚‚Sociální sítě budou takové, jaké si je uděláte." Klára Mouchová o roli sociálních sítích v Maturitě21

15/06/22

Sociální sítě jsou součástí našich životů, děti a mladí lidé si bez nich svůj život již nedokáží představit. Klára Mouchová v krátké přednášce vysvětluje, co to vlastně sociální sítě jsou, co nám přinášejí, jestli jsou opravdu zdarma a na co si při jejich používání dát pozor. Toto pětiminutové vzdělávací video doporučujeme všem školám jako úvod do problematiky sociálních sítí, diskuse o nich tv dnešní době do výuky rozhodně patří.

Klára Mouchová vystudovala žurnalistiku na FSV UK a nová média na FF UK v Praze. Věnuje se marketingu na sociálních sítích, soustředí se především na obsahovou stránku sociálních sítí a kampaně s ní související. Má zkušenosti s vedením profilů pro malé podniky či startupy, ale i korporace a akademickou sféru. Vede svou vlastní digitální agenturu, je autorka praktického blogu Jaknasocky.cz.

Klíčová slova

Seriál: Maturita21

Pětiminutové videopřednášky českých odborníků o klíčových tématech a problémech 21. století určené zejména středoškolákům. Přednášky přinášejí do výuky, a to zejména občanské nauky, aktuální témata, která jsou důležitá pro schopnost mladého člověka orientovat se v dnešním světě. Série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+. Metodické materiály a pracovní listy pro zapojení do výuky jsou k dispozici na www.maturita21.cz.


Zpět na úvodní stránku