Studentský hlas #13: „Sektářství se symptomy podobá drogové závislosti,“ říká religionista Jahl

26/02/24

Vážení přátelé, velice se omlouváme všem, kdo chtěli toto video sledovat na Havel Channel, ale jeden z diváků nechal rozhovor „z důvodu stížnosti na pomluvu“ zablokovat. Do doby, než se nám podaří dosáhnout nápravy, můžete video zhlédnout ZDE na našem Facebooku

Nový díl série Studentský hlas se věnuje sektám působícím na území České republiky. Moderátorka Marika Staňková se ptá studenta religionistiky Jakuba Jahla na to, v čem spočívá nebezpečí sekt, jaké sekty dnes na území ČR působí a na jaké typy lidí se zaměřují. „Pro každého člověka je na světě ideální sekta, nikdo není mimo nebezpečí,“ varuje host, který v rozhovoru mluví i o novém trendu sekt ve virtuální realitě cílících na mládež od 12 let.

Klíčová slova

Seriál: Studentský hlas

Diskusní série Studentský hlas se zaměřuje na opomíjené problémy českého školství, ale na rozdíl od jiných debat na toto téma v nich jde o názory a pocity samotných studentů. Ti jsou jak v roli hostů, tak moderátorů. Série vzniká ve spolupráci Knihovny Václava Havla a Studentských listů, nezávislého média zaměřeného na studenty a spravovaného studenty. Série je součástí projektu Havel Channel - Young, který cílí na mladé publikum 14+.


Zpět na úvodní stránku