Občané z Ostrovní #5 - Jak inteligentní je umělá inteligence?

23/08/21

Hodně se o ní mluví, ale co to vlastně je a jaké přínosy a nebezpečí skrývá? Pátý díl podcastové série Občané z Ostrovní se věnuje umělé inteligenci. "Umělá inteligence nemá vědomí, ale je to spíše metoda, jak se vyrovnat s exponenciální digitalizací společnosti", vysvětluje vědkyně Sara Polak https://www.facebook.com/sara.polak.cz. Podcast odpoví na to, zda umělá inteligence nahradí lidskou práci, a současně rozptýlí mnoho obav. Umělé inteligence nemá smysl se bát, ale naopak bychom se jí všichni měli naučit rozumět a využívat ji. Dotýká se totiž téměř všech oblastí včetně humanitních věd. Sara Polak také hovoří o personalizované reklamě, úniku osobních informací a o tom, zda má smysl umělou inteligenci regulovat.

Podcastem provázejí Anna Kleinová a Pavlína Kašparová ze spolku Mladí občané. Podcast můžete poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Podcastová série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.

Klíčová slova

Seriál: Občané z Ostrovní

Podcasty mladých moderátorek a jejich hostů o tématech, která zajímají nastupující generaci. Rozhovory moderují Anna Klein a Pavlína Kašparová. Podcast lze poslouchat na Spotify, na webu Havel Channel nebo sledovat na Instagramu. Série je součástí projektu Havel Channel - Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+.


Zpět na úvodní stránku